OGÓLNOPOLSKI REKORD CZYTANIA W JEDYM MOMENCIE.

7 czerwca godzina 10.00

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK WRAZ Z NAUCZYCIELAMI NA KILKANAŚCIE MINUT CZYTANIA 7 CZERWCA O 10.00 – KORYTARZ II PIĘTRO OBOK BIBLIOTEKI.

KAŻDY CZYTA TO, NA CO MA OCHOTĘ! ZABIERZ ZE SOBĄ KSIĄŻKĘ! OBOK BIBLIOTEKI RÓWNIEŻ BĘDĄ DOSTĘPNE KSIĄŻKI, KTÓRE MOŻEMY POŻYCZYĆ NA AKCJĘ.

DOŁĄCZMY DO NAJWIĘKSZEJ AKCJI CZYTELNICZEJ W POLSCE. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli.

W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 406 835 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

Głównym celem od pierwszej edycji akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Uczniowie mają okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi.