Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.” J.K. Rowling

7.50 - 13.10

Biblioteka klasy 7-8

8.00 - 14.00

W bibliotece pracują panie: Beata Wróbel, Joanna Ciszek-Wilk i Katarzyna Stolarska

Księgozbiór naszej biblioteki został podzielony i znajduję się w dwu pomieszczeniach – w jednym obsługujemy czytelników z klas 1-6, w drugim z klas 7-8.

Czytelnicy z klas 1-6 mogą skorzystać z naszej oferty przy dwu stanowiskach obsługujących uczniów: jednego dla klas 1-3, drugiego dla klas 4-6. Ponadto znajduje się tu również Pracownia Multimedialna z pięcioma stanowiskami komputerowymi dla uczniów i nauczycieli oraz czytelnia dla wszystkich pragnących skorzystać z naszego księgozbioru na miejscu.

W ciągu całego roku szkolnego Biblioteka klas 1-6 organizuje cykliczne akcje: m.in. obchody Dnia Głośnego Czytania, Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Tygodnia Życzliwości, Dnia Książki i Praw Autorskich, Tygodnia Bibliotek. Ponadto zapraszamy uczniów do udziału w konkursach zarówno czytelniczych jak i plastycznych czy fotograficznych, a także w akcjach charytatywnych i plebiscytach.

Biblioteka organizuje również spotkania autorskie - dotychczas udało nam się zaprosić do naszej szkoły m.in. takich autorów jak Kazimierz Szymeczko (2010), Joanna Papuzińska (2009), Marta Fox (2008), Anna Onichimowska (2007) czy Wanda Chotomska (2006).

Biblioteka dla klas 7-8 udostępnia swój księgozbiór przy jednym stanowisku dla czytelników. Znajduje się tu również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi dla uczniów i nauczycieli, a także wydzielone stanowiska dla czytelników pragnących skorzystać z naszego księgozbioru na miejscu. Uczniowie mogą wyszukiwać swoje ulubione książki na regałach z wolnym dostępem do półek.

Co roku biblioteka obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Andrzejki Biblioteczne, Dzień Origami, Dzień Bezpiecznego Internetu, Tydzień Bibliotek. Zapraszamy też naszych uczniów do udziału w konkursach czytelniczych, plastycznych czy fotograficznych, plebiscytach i ankietach. Biblioteka prowadzi również Kącik Dobrej Książki z recenzjami popularnych książek młodzieżowych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych zasobów :)

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” - Marek Tulliusz Cyceron