KONKURSY PLASTYCZNE - ROK SZKOLNY 2016/2017

We wrześniu- podczas obchodów Koneckiego Września wręczono nagrody zwycięzcom I edycji konkursu plastycznego dotyczącego Żołnierzy Wyklętych pt.”Przywróćmy ich pamięć- w hołdzie bohaterom”. Nagrody w konkursie zdobyły Maja Kołodziejczyk, Emilia Mazur, Anna Piątek . Prace wykonane pod kierunkiem p. Aliny Martyki

W październiku, w ramach działań propagujących bezpieczeństwo w szkole, uczniowie IV-VI wykonali prace plastyczne poruszające problem przemocy fizycznej, psychicznej, werbalnej, cyberprzemocy, uzależnień, a także prace propagujące zdrowy i higieniczny styl życia- zdrowe odżywianie, sport oraz aktywny wypoczynek. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. /Alina Martyka/

W XI 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pn.”Choinki Jedynki”- „Magia Świąt Bożego Narodzenia” oraz w konkursie plastycznym- „Kreatywne ozdabianie rękawiczki”. 26 uczniów otrzymało upominki, a szkoła przybory plastyczne, które uczniowie wykorzystują na zajęciach koła plastycznego oraz 10 t-shirtów, które zostały przeznaczone na nagrody w konkursie o czytelnictwie. /Alina Martyka/

17XII 2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na szczeblu miejsko-gminnym pn. „Zamień stare źródła ciepła na ekologiczne, z myślą o środowisku”

W kategorii klas I-III

I miejsce zajęła Diana Domaradzka

II miejsce-Alicja Turno

W kategorii klas IV-VI

I miejsce zajęła Nikola Wołynkiewicz

III miejsce – Krzysztof Galant Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki i Ewy Staniszewskiej.

W styczniu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pn.”Taka jest pozytywka”. W lutym ogłoszono wyniki. Zwycięzcą została Aleksandra Bury i to jej praca została wykorzystana jako logo Stowarzyszenia Centrum Rozwoju „Pozytywka”. W konkursie tym nagrody zdobyło jeszcze 5 uczniów z naszej szkoły./ Nikola Wołynkiewicz, Maja Krauze, Emilia Mazur, Marcelina Szczerek, Krzysztof Galant/. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki.

W styczniu uczniowie na zajęciach z plastyki wykonali plakaty promujące czytelnictwo. Najciekawsze zostały wyeksponowane w holu szkoły. Jury wyłoniło trzy prace, które zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Otrzymały je uczennice: Nela Ilska, Maja Kołodziejczyk, Nikola Wołynkiewicz. Konkurs i wystawę zorganizowała p. Alina Martyka.

W marcu rozstrzygnięto II edycję konkursu plastycznego dotyczącego Żołnierzy Wyklętych pt.”Przywróćmy ich pamięć- w hołdzie bohaterom”. Nagrody w konkursie zdobyły Emilia Mazur oraz Maja Krauze. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki.

W maju uczestnicy XIX Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” zostali uhonorowani dyplomami za udział w konkursie na etapie powiatowym. Praca ucznia Kacpra Majchrzaka została nagrodzona i brała udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki.

W czerwcu, podczas festynu rodzinnego, wręczono nagrody uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym pn. „Rodzina –Twój bezpieczny świat”. Konkurs jest organizowany w ramach Koneckich Dni Profilaktyki. Czworo uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody : Julia Siwek ,Weronika Turalska, Maja Kołodziejczyk, Julia Stachera. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki.

W czerwcu 12 uczniów odebrało nagrody w wojewódzkim konkursie plastycznym pn. „Sport w wyobraźni ucznia”, w różnych kategoriach plastycznych. Pierwsze miejsce i żłoty medal otrzymało 5 uczniów: Mazur Emilia, Malasińska Zuzanna, Partyka Adrianna, Malasiński Maciej, Jóźwik Oskar. Miejsce drugie i srebrny medal otrzymało 2 uczniów: Górecka Aleksandra, Sęga Piotr. Miejsce trzecie i medal brązowy 5 uczniów: Biniek Wiktor, Golec Julia, Młodawski Bartłomiej, Bujak Kacper, Deka Marek. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aliny Martyki.