V Gminny Konkurs Ortograficzny - laureaci.

Dnia 18 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny
„O Złote Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Końskie”. Organizatorami zmagań były dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich oraz Zespół Szkół  w Stadnickiej Woli. Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, pan Krzysztof Obratański.
33 uczniów z dziesięciu szkół gminy Końskie wraz ze swymi opiekunami zebrało się w auli szkolnej o godz. 11.00. Dyrektorzy szkół organizujących Konkurs: pan Jarosław Drzazga i pan Czesław Staciwa przywitali wszystkich zebranych. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonał Pan Burmistrz Krzysztof Obratański, który podkreślił, jak ważna jest umiejętność poprawnego pisania.
Następnie uczniowie napisali konkursowy tekst. Jury wyłoniło 5 laureatów i przyznało 5 wyróżnień.

Laureatami  Konkursu zostali:
•    Banasik Wiktor  /SP w Stadnickiej Woli/
•    Grabarczyk Karolina / SP nr 1 w Końskich /
•    Kaźmierczak Marek /SP nr 1 w Końskich /
•    Sęga Piotr /SP nr 1 w Końskich/
•    Sękowska Maja /SP w Stadnickiej Woli/

Wyróżnienia otrzymali:
•    Głowińska Paula / SP nr 1 w Końskich /
•    Kos Paweł / ZS w Rogowie /
•    Kukułka Jakub /ZPO w Pomykowie/
•    Laszczyk Mikołaj /SP Modliszewice/
•    Sobczyk Natalia /ZPO w Kazanowie/

Na zakończenie głos zabrał Pan Burmistrz Krzysztof Obratański i wręczył laureatom i wyróżnionym uczestnikom dyplomy oraz ufundowane przez niego nagrody rzeczowe – wieczne pióra.
Gratulujemy  laureatom i wyróżnionym!