PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA PRZEKAZANIA KARMY DLA ZWIERZĄT FUNDACJI „MONDO CANE”

Okres zimowy to trudny czas dla podopiecznych schronisk dla zwierząt. Wiele bezdomnych zwierząt potrzebuje wtedy pomocy i wsparcia człowieka.

W grudniu 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili przedświąteczną akcję przekazania zebranej karmy dla zwierząt fundacji MONDO CANE.

Zbiórka karmy wciąż trwa. Jeśli również chciałbyś pomóc, możesz dostarczyć karmę, kosmetyki lub akcesoria dla zwierząt do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Ewelina Makówka, p. Justyna Dunajska, p. Alina Gwardecka, p. Jadwiga Bernat.

#RazemNaŚwięta

AKCJA „MARZYCIELSKA POCZTA”

„Marzycielska Poczta” to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Akcja ma na celu wsparcie psychiczne dzieci i ich rodzin.

W grudniu 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji. Wspólnie z opiekunami SKW zapoznali się z profilami chorych dzieci, a następnie napisali listy do wybranych osób. Wszystkie listy dotarły do adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

AKCJA CHARYTATYWNA „ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do charytatywnej akcji „Świąteczne Kartki Dobroczynne” organizowanej corocznie przez Stowarzyszenie „SURSUM CORDA”. W ramach akcji w dniach 26.11.2018r. - 28.11.2018r. – zorganizowano w szkole kiermasz kartek bożonarodzeniowych, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Łącznie udało nam się rozprowadzić 50 kartek.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim osobom, które zakupiły kartki, a tym samym wsparły dzieło pomocy innym.

„Za każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat nasze Kartki Dobroczynne, dzieją się dwie dobre rzeczy – ktoś bliski ma dzięki nim chwilę radości, a osoby chore i niepełnosprawne otrzymują wsparcie.”

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA „ZACZARUJ Z NAMI ŚWIĘTA”

W dniach 03.12.2018 – 15.12.2018r. przeprowadziliśmy w naszej szkole świąteczną zbiórkę pod hasłem „Zaczaruj z nami święta”. Akcja miała na celu wsparcie wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej tj. Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie oraz Placówki Rodzinnej w Brodach.

W zbiórce uczestniczyło Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK oraz świetlica SP nr 1. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów udało nam się zebrać artykuły żywnościowe, przybory szkolne, artykuły sportowe, słodycze, książki, zabawki i inne upominki na rzecz podopiecznych ww. placówek. Zebrane artykuły zostały przekazane dnia 19 grudnia 2018r. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

#RazemNaŚwięta