W dniu 24 maja wychowawcy świetlicy – p. Kinga Ferensztajn, p. Anna Pasek i p. Paulina Stępień wspólnie z logopedą p. Agatą Kochel zorganizowały warsztaty plastyczne z elementami Sensoplastyki®. Do zabawy została zaproszona grupa świetlików z klas I-III.

Sensoplastyka® wspiera rozwój dziecka poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o edukację plastyczną. To różnorodność faktur, kolorów, barw i zapachów. Podczas zajęć dzieci tworzyły kolorowe masy, przy użyciu artykułów spożywczych o różnych strukturach i konsystencjach. W działaniach warsztatowych wykorzystane zostały tylko te produkty, które są w pełni bezpieczne dla dzieci – różnie pachną, kolorowo wyglądają, są miękkie, szorstkie, suche, mokre i aromatyczne. Dzieci podczas spontanicznej zabawy rozwijały swoje zmysły, poczucie bezpieczeństwa oraz przynależność do grupy. Mąka, ryż, makaron, przyprawy, olej, woda i kolorowe barwniki to materiały, które pozwoliły dzieciom spojrzeć na zajęcia plastyczne z innej strony. Mogły do woli mieszać, przesypywać, przelewać, tworząc plastyczne masy i czarodziejskie mikstury. A przy tym wszystkim fantastycznie się bawić. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał stworzoną przez siebie pachnącą masę do domu, by razem z rodzicami kontynuować zabawę i ulepić ciekawe kompozycje. Twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i uśmiechu, co możemy zaobserwować w fotogalerii z warsztatów. Uczniowie mogli uwolnić swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję!