Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 – oddziały gimnazjalne zwiedzali w ostatnim czasie wystawę pt. „Czas zatrzymany, czyli fotografia w technikach historycznych i stroje z dawnych witryn”, którą zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Dzięki zaprezentowanym pracom młodzież mogła przenieść się w zupełnie inny wymiar. Uwagę odbiorców przykuwały piękne stroje na manekinach, zwracano także uwagę na uwieczniony w fotografii codzienny obraz miast oraz mieszkańcówz drugiej połowy XIX wieku. W katalogu towarzyszącym wystawie możemy przeczytać ciekawą historię powstania Salonu Mody Luiza, który istniał w latach dwudziestych XX wieku. Kompozycje prezentowane na wystawie: szkła, gumy i stroje stanowią dla współczesnego widza podstawę do wyobrażenia i odczucia rzeczywistości sprzed 150 lat. Uczestnicy zwiedzali wystawę pod opieką p. Wandy Pobochy i p. Haliny Miki.